Instagram’ın Yeni Özelliği Gönderi Bildirimleri

Son dönemin en popüler sosyal ağlarından ve hali hazırda yüksek etkileşim oranları ile tüm markaların dikkatini oldukça fazla çeken Instagram’a etkileşimi daha da artıracak yeni bir özellik geldi. Orijinali “Post Notifications” olan özelliğin ismi henüz uygulama içerisinde Türkçe bir çeviriye sahip olmamasına rağmen ben başlıkta muhtemel Türkçe ismini kullanmayı tercih ettim.

Peki, markalar bu yeni özellikle birlikte takipçilerinin kendi gönderileri için bu bildirimi açmasını nasıl sağlayabilir?

1. Tüm Platformlarda Duyurusunu Yapın

Sizi takip eden kullanıcılardan belli bir oranı bu özelliği bilmesi durumunda zaten sizden gelen gönderilerde bildirim almayı istiyor olacaktır. Bazen tek yapmanız gereken onları böyle bir özelliğin varlığından haberdar etmek. Bu duyuruyu yaparken hazırlayacağınız call-to-action içerikli mesaj istediğiniz sayıları yakalamanıza yardımcı olacaktır.

2. Instagram’da Yarışmalar Düzenleyin

Instagram yarışmalarında istenileni ne kadar elde ettiğiniz biraz da takipçi kitlenizin kalitesine bağlı olsa da ufak ufak da olsa sık sık yarışmalar düzenlemeniz takipçilerinizin her gönderinizde bildirim alma isteğini körükleyecektir. Yarışma duyurularını yarışmadan belirli bir süre önce yapmanız onları bildirimleri açmaya daha fazla yönlendirecektir.

3. “Arkası Yarın”lı İçerik Serileri Tasarlayın

Bir kullanıcının sizi takip etmesinde ve sizinle etkileşime geçmesindeki en önemli faktörlerden birisi onda uyanan merak duygusudur. Takipçileriniz bir sonrakini merak ettikleri bir içerik için muhtemelen sizin içeriklerinizde takip edeceklerdir.

4. Rakiplerinizi Takip Edin

Muhtemelen Facebook’ta yaptığınız gibi Instagram’da da artık rakiplerinizin neler paylaştığını anında görebilecek, onların hiç bir içeriğini kaçırmayacak belki de hızlı bir kontra atak yapmanıza olanak sağlayacaktır.

5. Promosyon ve Kampanyalar Yapın

Kimse sevdiği markanın yeni sezon indirimlerini kolayca kaçırmak istemez. Siz de Belli süre aralıklarında takipçilerinizi belli bir düzene alıştıracak şekilde kampanya ve promosyon duyuruları yapın. Hatta bunu ilk gelen 100 kişiye gibi bir sistemle yaparsanız herkes bu kampanyaları ilk duyan olmak için birbirleriyle yarış içerisine girecektir ve gönderilerinizi anında görmek isteyenlerin sayısı artacaktır.

Not: Instagram’ın yeni özelliği “Post Notifications” takip etmek istediğiniz hesapların profil sayfalarından seçeneklere tıklanarak aktif edilebilir.

Share Post :

Related Posts

Couldn't find my
CV / RESUME?
Click button to see or download it.
"traditional"
Don't miss any new articles!
Enter your e-mail below not to miss any news from me.
Hey there! Before you go...
Do you know why you should work with me?
Before you leave
Wait! Before you leave...
Did you see my projects?
Do you want to be notified when new article is published?
2017 (C) All rights reserved.
Enter your e-mail below not to miss any news from me.
Did you know?
Bounce Rate of this site has been 1.86% in the last 30 days.

How cool is that!

if yes, there are more inpiring quotes just one click away!

DID YOU LIKE THE QUOTE?

if yes, there are more interesting digital marketing stats just one click away!

DID YOU LIKE THE STATS?

if NO, there are more digital marketing terms explained just one click away!

DID YOU ALREADY KNOW THIS TERM?

if yes, there are more interesting digital marketing TIPS just one click away!

DOES THIS LOOK INTERESTING TO YOU?

if yes, there are more interesting digital marketing TIPS just one click away!

DOES THIS LOOK INTERESTING TO YOU?

if yes, there are more interesting digital marketing TIPS just one click away!

DOES THIS LOOK INTERESTING TO YOU?

if yes, there are more interesting digital marketing TIPS just one click away!

DOES THIS LOOK INTERESTING TO YOU?

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vZG9jcy5nb29nbGUuY29tL2Zvcm1zL2QvZS8xRkFJcFFMU2NiVGVtTVhFakNQWGY0UkMtSGlFZjRQVVhkWlNxcHhTb1hTc25ZemxpSTVRcnlWQS92aWV3Zm9ybT9lbWJlZGRlZD10cnVlIiB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjYxMyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIG1hcmdpbmhlaWdodD0iMCIgbWFyZ2lud2lkdGg9IjAiPlnDvGtsZW5peW9yLi4uPC9pZnJhbWU+